| Mariuss32 a întrebat:

Am la pc ram 2gb(1.75 usable) si as vrea sa joc minecraft fara sa mi se miste in lag. Cata memorie trebuie sa aloc?

2 răspunsuri:
| Idriceanu_Robert_1980 a răspuns:

Conteaza si ram-ul dar nu foarte mult ca ti se miste jocurile fara lag iti trebuie neaparat o placa video buna si un procesor (placa de baza) buna daca ai 4 ram si video 256 mb ai degeaba Bft. Funda?

| Dehelean_Razvan_1994 a răspuns:

Salut eu cred ca nu memoria ram e neaparat problema aeu am nVidia gtx 220 si 1 gb ram procesor 3.6 ghz Intel 4 si jocul merge foarte bine dar daca ai o placa slaba si procesorul iti trebuie minim 4 gb ram si eu zic sa ai grija de el pe parcursul anului (ma refer sa il cureti). Funda?