| PsyhoChild a întrebat:

Am nevoie de ajutor.
Vreau sa-mi fac un upgrade la PC cu o placa video si nu stiu care sunt compatibile si care nu.
SPECS:
https://imgur.com/a/TEOWtNs
Vreau sa fie ceva decent, adica PC-ul in sine poate rula jocuri decente precum LoL in 80 fps cu setari pe medium sau csgo in 60, dar in fortnite sau gta v am maxim 20fps in Gta si 15 in fortnite, ambele cu setari pe low.

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Din moment ce ai un optiplex, iti trebuie o placa video care sa consume putin curent, poti sa iei sh un gtx 750 ti care se va potrivi cu restul sistemului fiindca nu ai nevoie de alimentare separata.este ieftina si vei putea rula ceva jocuri gen gta 5 si fortnite pe detalii ridicate datorita rezolutiei native a monitorului tau.