| CocoCosmin97 a întrebat:

Am o intrebare in domeniul IT, am o placa video Ati Radeon x1300/1550 de 256 Mb ddr 2, vreau sa o schimb cu una de 1 G sau 2 ddr 3-5 pot face schimbare fara complicati sa nu se potriveasca! avand pc-ul asa : Procesor : Pentium dual core E2160 1,8 bus 800 1M, placa de baza biostar via p4m900,Fsb 1066 4x, usb2.0 :sursa deluxe switchng power supply model atx 450w p4

Răspuns Câştigător
| laurentiu80 a răspuns:

Cu placa de baza se potriveste, dar ai grija la consum, nu stiu ce model de placa video iti vei lua, de obicei cele pe ddr5 au un consum ceva mai ridcat, bineinteles fiind si mai performante, asa ca poti lua in considerare si schimbarea pocnitoarei de sursa pe care o ai acum.