| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu minecraft. Pe creative orice incapere construiesc se spawneaza din 2 in doua minute zombie, scheleti, paianjeni etc..am pus lumini si tot asa...ce as putea face? mersi.

Răspuns Câştigător
| Boss491 a răspuns:

Pune dificultatea pe peaceful sau daca il ai in romana, pe pasnic, apesi esc, setari si la difficulty daca nu il ai pe peaceful il dai pe peaceful.

1 răspuns:
| UnNumeScurt a răspuns:

Schimba-ti dificultatea de joc de la normal, la hard. Sau scrii /gamerule randomTickSpeed 100. Cu cat scrii mai multe numere acolo ''100 sau 250 '' cu atat merge timpul mai repede.