| Pompieru1998 a întrebat:

Am o sărăcie de laptop cu procesor single core pe care vreau să îl donez. Dar vreau mai întâi să îi schimb procesorul pentru a se folosi cineva cât de cât de el. Acest laptop suporta procesoare dual core. Ca placa video are un gta 950... adică o mizerie care nu are nici memorie dedicată. Intrebarea mea este următoarea, daca ii schimb procesorul, va avea lua alta generație de video integrată fata de cea actuală? Acum are un celeron si Intel gma. Daca ii bag un pentium dual core (am verificat intra pe socket) o sa aiba si alta varianta de video sau rămâne tot asta? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Ca sa iti raspuns la ultima intrebare: da, o sa aiba alta placa video, aceasta fiind dependenta de procesor

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

La un laptop NU schimbi procesorul. Dă-l așa cum e, de crăciun, adică fii mai bun