| anonim_4396 a întrebat:

Am primit slot pe un server de cs si as vrea sa primesc mai multe detali.Ca sa intru cu slot trebuie sa scriu ceva in consola? Daca pot vorbi doar cu admini sau moderatori si daca da cum? Si ce reprezinta in general? Si daca vreau sa imi asigur un loc pe server trebuie sa spun ora sau ceva de genu?

3 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Slotul reprezintă locul tău pe acel server.Cum adminii se loghează cu numele și o parolă nimeni nu poate intra cu numeme lor. Dacă tu ai slot atunci și tu vei intra pe server cu numele tău propiu și nimeni nu va putea intra pe serverul respectiv având numele tău fără să știe parola ta.

| Niiiicu a răspuns:

Ca sa poti intra scrii setinfo _cs urmat de parola ta sau setinfo _pw si parola. sa spunem ca porala este Bucuresti scrii asa: setinfo _pw Bucuresti si o scrii o singura data, slot inseamna ca ai locul rezervat si poti intra chiar daca sv e full si nimeni nu poate juca cu numele tau pe acel server

| nda a răspuns:

Pai cum ai primit slot pe acel server? Normal trebuie sa faci o cerere pe forum, iar daca ti se va aproba cererea tu trebuie sa-i spui unui owner Numele slotului si Parola slotului.
Ii spui owner-ului ca vrei slot pe server cu numele Maduzup de exemplu cu parola 12345 de exemplu, in momentu in care ai slotu nimeni nu va mai putea intra pe server cu numele Maduzup fara parola ta.
Casa vrei sa intri pe server cu slot scrii in consola
setinfo _pw parola ta sau
setinfo _cs parola ta.
A avea slot inseamna a avea loc rezervat pe server, adica tu poti intra pe server oricand, chiar si cand e plin.