| BijuSiFormatia a întrebat:

Am si eu netbook-ul Acer Aspire One d260 cumparat de la vodafone cu tot cu internet, cand l-am cumparat aveam windows 7 starter pe el, totul a fost bine netul mergea, aveam programele tot pe el puse
Acum am instalat Windows XP SP3, drivere-le le-am luat dupa internet, le-am instala, am downloadat Vodafone Mobile Broadband, Iar cand sa intru in el sa pornesc netu imi zice ca nu a gasit nici un dispozitiv
Eu nu am Stick Usb pentru net, tin sa mentionez ca am cartela care este incorporata inauntrul leptopului,
Imi puteti spune si mie care este problema de nu mi-a detecteaza? ar putea fi ca nu am instalat driverul? daca asta e problema, nici nu stiu care ar putea fi driverul... va rog mult de tot sa ma ajutati si pe mine daca stiti

1 răspuns:
| alexmircescu13 a răspuns:

Descarca si instaleaza driverul de aici http://drivers.softpedia.com/......Win7.shtml Dezinstaleaza si apoi instaleaza din nou aplicatia Vodafone Mobile si atentie la setari. Daca tot nu merge, cel mai bine ar fi sa suni gratuit (daca ai un numar de Vodafone) la Vodafone - departamentul "date", pentru a te ajuta sa stabilesti o conexiune dial-up. Succes!