| Thomas_Furnea_1984 a întrebat:

Daca comand ceva de pe ebay sau de pe amazon in Romania, cat de scump ar fi transportul? Si cand vine comananda pot plati in lei? Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Eusebiu15 a răspuns:

150 EUR - platesti TVA si taxe vamale (accize)

| Eusebiu15 a răspuns:

Daca e mai putin de 10 EUR - nu platesti nimic in plus
daca e intre 10 - 150 EUR - platesti TVA (24%)
daca e mai mult de 150 EUR - platesti TVA si taxe vamale (accize)

| Live4Ride a răspuns:

Salut. daca iei ceva de pe amazon sau ebay vine in 2/3 luni si nu poti plati cand vine ci trebuie platit cand dai comanda. daca nu platesti nu poti sa comanzi. Produsele in mare parte vin din china sau america!