| Supremejordannike2004 a întrebat:

De ce este 10€ transportul la Amazon?
Este foarte scump. Si as vrea sa comand de pe Amazon.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Din 10 euro (=48 lei), 28 lei este transportul din Anglia sau Germania pana in Romania. La asta se aduna tariful perceput de curierul roman, de cca. 20 lei.
Deci, transportul international + local de 10 euro nu este deloc scump.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai crezi ca il teleporteaza?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde ce vrei. Daca iei ceva din Romania si transportul prin curier e de regula cam 15-20 RON, tu cit ai vrea sa fie din afara?

| Bizon95 a răspuns:

10eu e destul de putin, mai ales la transport international (si Amazon e in UE, dar nu in RO, doar face delivery in RO)