| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema cu jocul " Counter-Strike Global Offensive". Cand intru intr-un meci am 180-200 FPS, pe la jumatatea meciului (dupa aproximativ 15-20 min) imi scad fps-urile la 40-50. Am scanat pc-ul nu am virusii, i-am dat defragmentare, am actualizat driver-ul de la placa video.
Pc: placa video nVIDIA gt640 3GB, 8 gb ram ddr4, procesor amd 3.5 ghz.In alte jocurii nu am probleme si nici pe cs nu aveam pana acum 2 zile.

2 răspunsuri:
| sprezero a răspuns:

Nu conteaza ce sistem ai, poate sa fie avion...
Cel mai probabil la tine problema este ca se incalzeste, coolerul nu-si face treaba si probabil nu ai schimbat niciodata pasta termo-conductoare.

Un calculator care se incinge (de obicei dupa 20 min de joc) nu poate rula prea mult jocuri. Curata-l, baga aspiratorul, verifica coolerul daca invarte corect si schimba pasta in ultima instanta.

spor si ganduri bune!

| xAlleks a răspuns (pentru sprezero):

Am si specificat ca problema o am doar in cs go, am jucat gta 5, dying light si nu am avut nici o problema.