| codrutfjgh a întrebat:

Am tot vazut jocul "Trainz 2006". Mi`se pare chiar dragut. Cum se joaca? Ce trebuie facut? Cum fac sa arate ca rutele din Romania? Care e scopul jocului? De unde il pot downloada?

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

E un simulator. Conduci locomotive de toate felurile, diesel, cu aburi, electrice etc. Pentru ca e un 'simulator' si nu joc, e facut sa fie cat mai realist posibil. Mi'a trebuit ceva timp pana sa'mi dau seama cum se conduce o locomotiva de aburi, de exemplu; la ce trebuie sa fi atent, cand sa pui frana, cum si cat umbi cu regulatorul etc Jocul vine cu un manual pdf, si poti gasi si tu informatii pe net.

Daca mai tin bine minte, jocul are putine misiuni, vreo 10 parca. Vine cu tot cu un editor cu care poti sa-ti creezi singur traseele.
http://www.fileplanet.com/......-2006-Demo