| Morosanu_Alex_1998 a întrebat:

Am un laptop Asus cu : 6gb ram, procesor Intel core i5 dual core 2.5 Ghz si 2, 5 Ghz cu windows 10 pro. Probleme este cand ma juc un joc, spre exemplu Grand Theft Auto San Andreeas la inceput timp de 15 min. am 100 fps. si dupa scade la 10-15fps. Care este problema?

Răspuns Câştigător
| alexstan76 a răspuns:

1: Verifica temperatura pc tau cu programul speedfan daca este pe rosu inseamna ca e de la componente.

2:Esti intrat in multe programe iesi din acestea.

3:Ai virusi baga si tu eset smart security.

4: Jocul e de vina reinstaleaza-l sau mai bine descarca altul.

5: Jocul are nevoie de directX ala il descarci tu de pe net mai nou e v 11.

6: Ai placa video integrata, la multi utilizatori nu le ruleaza bine jocurile pe integrata.

Sper ca te-am ajutat succes! 1