| Razvysal a întrebat:

Am un laptop Asus K55VD

Procesor i5 2.6 ghz

placa video Ge Force 610m 2gb ddr3

4gb ram

Am o problema

De ca 1 saptamana fifa 14, la fel si fifa 13 imi mergcu lag, sacadeaza in continuu
ciudat este ca am bagat fraps si imi arata avand 60 fps :\
Precizez ca, cam toate jocurile merg prost de la un timp de vreme nu doar fifa.

Inainte imi mergea perfect nu aveam nicio problema niciun pic de lag sau sacadare.

Am facut update la placa video, am reinstalat windowsul de 2 ori, am schimbat windows-ul si tot asa.

Am bagat la compatibility windows xp sp3 si tot asa.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E laptop...e normal sa faca asa dupa vreo 3-4 luni, trebuie sa il cureti si sa ii schimbi pasta de racire, avand in vedere ca nu stiai asta iti sugerez sa il duci la un service sa il curete ei happy (50-75 lei o sa te coste )

| LaccboGaming a răspuns:

Trebuie sa iti cumperi un cooler se incalzeste placa si dupa nu mai merge decat sacadat. Curatal pune-i un cooler si merge bine. Funda?