| Cyrano a întrebat:

Am un laptop Asus X55A si de ceva vreme dupa ce il deschid imi apare: "Reboot and select a proper boot device or insert boot media in selected boot device and press any key". Mentionez ca am schimbat din bios optiunile de boot. Problema cred ca este HDD-ul deoarece am incercat sa reintslez si windows-ul si atunci cand trebuie sa selectez partitia pentru instalare, totul este gol. Nu imi apar device-urile; nici C:\ nici D:\. Ce se poate face? Am resetat si bios-ul...sad

1 răspuns:
| DuDDy24 a răspuns:

Deconecteaza-le si conecteaza-le la loc HDD-ul ca sa te asiguri ca nu e vreo problema de contact cu placa de baza(de alimentare sau de semnal)... daca asta nu are niciun rezultat shimba HDD-ul ca sa te asiguri ca el e problema, sa nu fie ceva cu placa de baza.