| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop Lenovo g585 si nu imi citeste cardul de memorie. Ce as putea face? Mersi.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

A citit vreodata cardul acela?
Daca da, vezi asta->
Scoate calculatorul din priza, scoate si bateria si apasa pe butonul de pornire asa cu el scos din priza cca 5-6 secunde (se golesc niste condensatori de curent). Apoi conecteaza-l la priza si porneste-l normal si apoi introdu cardul ->s-ar putea sa-l recunoasca acum! Aceasta procedura reseteaza Embedded Controller (CE)

| hummmer a răspuns:

Se poate să fie problema de la card. Încearcă alt card şi vezi ce se-ntâmplă.