| MrBiology a întrebat:

Am un laptop Lenovo x553m cu procesor Intel Celeron n2840 de 2.58 GHz, HDD de 500 GB, RAM de 4GB si Windows 8.1 cu Bing. Am doua intrebari:
1) Pot rula GTA IV pe calculator? Daca nu, ce alte jocuri gen GTA imi recomandati care sa mearga pe calculatorul meu?
2) Am cumparat GTA IV (pe ambalaj scrie "Games for Windows Live") inainte sa-mi iau calculatorul, dar nu a fost compatibil cu cel vechi (nu il puteam instala); pe acesta il pot instala, dar nu merge validarea jocului (cu Serial Number si Unlock Code). Este vreo diferenta intre jocul pe care scrie "Games for Windows Live" si cel pe care nu scrie?
P.S.: Am incercat toate variantele de pe site-ul Rockstar a Games pentru acest joc si nu au mers...

2 răspunsuri:
| florincreatoruldevideoclipuri a răspuns:

Pe setari medium-high poti.

| Vladii a răspuns:

1)Cerinte minime :Intel Core 2 Duo 1. 8GHz, AMD Athlon X2 64 2. 4GHz
CPU Speed:1.8 GHz RAM: 1 GB for Windows XP / 1.5 GB for Windows Vista)
OS: Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3 / Windows 7
Video Card:256MB NVIDIA 7900+ / 256MB ATI X1900+
Sound Card:Yes
Free Disk Space:16 GB