| mihai995 a întrebat:

Am un pc si se restarteaza singur.Am observat ca se restarteaza cand il solicit adica deschid mai multe pag web, ma uit la film, ma joc etc.Am fost cu el la un service de pc-uri si am inlocuit sursa si era crapat si ventilatorul de pe placa de baza si l-am inlocuit si pe el. A pus si pasta la ventilator, la sters si de praf si tot se restarteaza. El mi-a zis ca s-ar putea sa fie de la hard:cand il bagi windows din nou cand apare sa faci partitiile faci 2 partiti si dupa se mai face o chestie pe 1 mb si el a zis ca trebuie sa fie minim 8 mb. A mai zis ca s-ar putea sa fie si de la mufa de net.Va rog ajutati-ma! aa si inca cv daca as inlocuii hardu placa de baza procesoru etc adica sa ii schimb totate piesele s-ar mai restarta?

Răspuns Câştigător
| Zai a răspuns:

Cum sa se mai restarteze daca ii schimbi toate piesele? Ce iti da, blue-screenuri?, alea is de la hard

1 răspuns:
| mihai995 explică:

Da am observat ca daca ii scot mufa de la net nu se mai restarteaza asa repede cam la 1 ora si cand se restarteaza imi apare ecranu negru si un "scris" (adica niste semne) in albastru sau se blocheaza ecranu si apare un sunet asurzitor da daca bag mufa la net se restarteaza maxim 5-10 min.Deci e de la hard nu? Sau mai mi-a zis cineva ca se poate sa fie de la placa de retea.