| hibridboy a întrebat:

Am si eu o intrebare am un pc cu placa de baza gigabyte iar cand il deschid piuie neincetet oare din cauza ca ventilatorul nu e connectat la sursa? ventilatorul sursei nu e legat la sursa si cand am cumparat-o din talcioc nu avea nici o mufa aveti vreo idee unde pot sa connectez ventilatorul adica unde sa lipesc firele de la ventilator

2 răspunsuri:
| raduradu2014 a răspuns:

Daca ventilatorul nu era conectat nu se invartea...dar verifica toate ventilatoarele altceva nu are de la ce sa fie

| hibridboy explică (pentru raduradu2014):

Am aprins unitatea si nu se aprindea si firele erau connectate la o mufa de aia cu 4 pini de aia mare care are sursa si cand am legar mufa aia care erau conectate firele de la ventilator cu un cablu de la sursa a pornit dar ma am intrebat prietenii si au spus ca poate fi sa se fi uscat pasta de la cooler poate fi si asta?