| popandau36 a întrebat:

Am un xbox360 cu kinect 2.8 gb si cand l-am luat mi-a dat un joc pentru kinect si nu l-am instalat, am luat assassin's creed 3 si am bagat cd-ul de single player in xbox si l-am setat sa salveze salvarile in memorie (mi-a dat si o chestie care se atajeaze si are 320 gb) dar jocul nu e instalat si ma intrebam, daca scot cd-ul de assassin's creed 3 ( e terminat jocul ) si bag cd de la jocul acela, cand o sa bag din nou cd-ul de la assassin's creed 3 o sa se restarteze?

1 răspuns:
| OctaLoL a răspuns:

Mereu cand incepi un joc o sa-ti apara o chestie unde sa salvezi evolutia ta pe acel joc. Daca alegi Memory Unit, o sa gasesti salvarea in memoria Xbox-ului, iar daca ai salvat pe un stick sau HDD extern, se va salva de dispozitivul corespunzator. Daca te joci un alt joc si dupa te joci iar jocul respectiv adica AC 3, vei continua de unde jocul s-a salvat sau tu ai salvat ultima data, asta daca ai salvat pe Memory Unit. Daca ai salvat pe un Storage Device si scoti acel Device in care era salvarea, vei incepe de la inceput.