| anonim_4396 a întrebat:

Am Windows 10, insa versiunea de DirectX e de 10.1 dupa cum imi arata in dxdiag. Am nevoie de o versiune mai mare de DirectX pentru a rula un joc. Pe site-ul Microsoft imi spune ca e deja inclus DirectX 12 in versiunea de Windows 10, insa mie nu imi e pe masura. Ceva sfaturi ca sa dau update la DirectX? Am dat update la Windows, dar nu au fost update-uri pentru DirectX acolo.

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Depinde de placa video, daca placa video nu suporta DirectX mai mare de 10.1 poti instala si "mama" DirectX-urilor.

| EnvyU a răspuns:

Dupa cum a zis si heisenberg, nu ai placa video care suporta directx 11/12. Presupun ca ai o placa de prin 2008? 9800gt? ceva de genu? Nu ai ce sa faci decat sa cumperi o placa video generatie mai noua.

| rzvm211 a răspuns:

Salut! Da-mi emailu-ul sa-ti trimit ultima versiune de DirectX. E putin modificata pentru placi video mai slabe. Dar merge fara probleme