| IceBerg221 a întrebat:

An unknown DirectX error has occurred and League Of Legends cannot start. Please make sure you video card is using the latest video drivers from the manufacturer

Imi da eroarea asta cand imi apare loading screenu in lol si nu ma lasa sa joc cum rezolv? (Am instalat driverele la placa video de 3 ori)

1 răspuns:
| N0xEterniS a răspuns:

Nu joc LoL dar, m-am interesat si am dat peste urmatoarele :

- Fa update la windows - cum face asta ->> http://goo.gl/LylyKa

- Fa update la DirectX si la placa video. La placa video, du-te pe site'ul oficial Nvidia sau AMD, nu la device manager si descarca '' Driver Autodetect ''.

- Descarca.NET Framework 3.5 si 4.0