| anonimulconfuzz a întrebat:

As dori sa imi dau un upgrade la pc. Cel actual este raptor 5 de acum 4-5 ani de pe pc garage https://www.pcgarage.ro/......-gtx-1060/

Vreau sa schimb placa video si procesorul. Ce probleme ar putea fi produse sau ce ar trebui sa am in vedere. Cum sa procedez ca totul sa fie compatibil cu capculatorul actual. Daca aveti rabdare puteti sa imi explicati ca la ultimul prost ca tare bine nu ma pricep.

1 răspuns:
| sindeiu a răspuns:

Placa video numai de pe olx daca o iei ca acum nu mai gasesti noua si chiar daca gasesti e prea scumpa daca vrei sati schimbi procesorul pe amd trebuie sati schimbi si placa de baza daca iti iei procesor amd si ai placa de baza de la Intel nu va merge