| anonim_4396 a întrebat:

Bun, deci am un laptop Asus K61IC cam de vreo 2 ani ( l-am cumparat de nou ). Nu mi-a facut probleme pana acum, decat am reinstalat Windows 7 Ultimate de vreo 2-3 ori. Problema este urmatoarea : daca il deschid acum merge, ma joc, intru pe net, si toate cele. Daca il sting, si dupa vreau sa-l pornesc peste 10 minute nu mai merge, adica ramane blocat vreo 20 de secunde la prima imagine, imaginea cu " Asus Inspiring Inovation, Persistent Perfection ", imagine la care trebuia sa stea doar 3-5 secunde, si tot asa la toate imaginile pana imi apare desktop-ul, cand apare desktop-ul misc de mouse si se misca sagetica putin dupa care sta 10 secunde, iar se misca, iar sta 10 secunde si tot asa. Nu am cum sa umblu pe un laptop ultra-performant atat de lent. Am verificat temperatura la procesor, RAM, placa video, HDD si nu este nimic in neregula, deci de la temperatura nu ar avea de ce sa fie. Am verificat si HDD-ul ca poate are bad-uri, nu are. Eu cred ca ar fi de la un scurt circuit de la placa de baza, sa desfac laptop-ul si sa curat placa cu alcool? Sau de la ce ar putea sa fie?

Datele lapotp-ului :

Procesor : Intel Dual Core GHz

RAM : 4 GB DDR 2

Placa video : 1 GB dedicata

HDD : 500 GB

Sper sa ma ajute cineva.

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Reinstaleaza Windows-ul si totul o sa fie OK! Nu cumva sa-l deschizi ca ai sa-l strici! Nu ai treaba cu componentele!
Si apropo sa nu mai zici la nimeni ca e ultra performant! Cauta pe net laptop : Alienware- alea sunt ultra performante! happy