| AnonimRO28 a întrebat:

am cont de STEAM de mult timp si am o multime de jocuri FREE TO PLAY dar daca incerc sa adaug pe cineva in lista de prieteni nu ma lasa. Ce tebue sa fac? ****VA ROG AJURATI-MA!****

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Nu ti-ai activat contul de Steam.
Ca sa iti activez contul de Steam trebuie sa iti cumperi un joc minim 5 Euro.

PS:Tu ai jucat jocuri Free asa ca ai doar Steam Free nu Steam Pro.
Daca ai activat contul de Steam (ai cumparat un joc de 5 Euro pe Steam sa faci contum complet.
Benefici (poti face trade, vanzari pe market, adagi prieteni...).

Mult Succes!

1 răspuns:
| Robert2580 a răspuns:

Trebuie sa iti activezi cuntul poti sa bagi cu cardul minim 5 euro sau poti sa te duci la un aprat din ala de la care poti sa scoti coduri de paysafe si vezi ca are optiunea pentru steam dai acolo iti sci user name-ul si bagi si tu 5 lei si o sa poti adauga la prieteni.