| Lyvyw a întrebat:

Am incercat sa ma conectez pe world-ul uni prieten pe minecraft si imi zice "Nu a reusit sa se conecteze la server
Nu a reusit sa se autentifiece: Sesiune invalida. Incearca sa repornesti jocul". Ce sa fac? Am facut treaba cu hamachi si cu ip-iul:portul si am oprit si firewall-ul si el la fel...

Răspuns Câştigător
| Shi_Atat_Alex_1994 a răspuns:

Intai de toate pentru a creea un server trebuie sa faci urmatoarele:
1.Intra pe portforward.com si spune-i prietenului tau sa isi seteze routerul dupa cum scrie acolo
2.Sa foloseasca ipv4 cand face pasul 1
3.nu scrii nici un ip la setarile serverului
4.Ai nevoie de un fisier run.bat in care pui un cod care il gasesti pe net
5. Dupa toate astea spune-i prietenului tau sa intre din nou pe portforward.com si sa iti zica ipul din coltul de sus si te vei conecta la ala(ipul se schimba de fiecare data cand inchizi routerul asa ca nu va fi mereu la fel!)
Nu o sa ai nevoie de hamachi, dezinstaleazal!
Sper ca v-am ajutat!

1 răspuns:
| Jipa95 a răspuns:

Dati un restart la modemul wi-fi pentru a-si schimba ip-ul.