| DaRKiserY a întrebat:

Buna am nevoie de o placa video la computer si nu stiu cum sa fac pentru ca sloturile placi de baza (P5G41T-M LX) sunt
PCI Express x16 1 (x16)
PCI Express x1 1
PCI 2
iar nu este specificat ca de exemplu PCI Express 2. 0x16 sau ceva de genu nu vreau probleme. Va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Acum ce placa video ai? Ala nu e buget, ci firimituri. SH ai gasi ceva OK in banii aia, un 9800GT sau ceva de genul, insa nu ai ce placa noua decenta sa bagi in 200 RON (in principiu, sa cauti sa aiba DDR5 si cel putin 128 de biti).

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

2.0 e compatibil cu 1.1, deci nu o sa fie probleme. In functie de placa pe care o iei, s-ar putea sa iti trebuiasca o sursa noua. Ce configuratie ai si care e bugetul?

| DaRKiserY explică:

200 lei

| DaRKiserY explică:

Bugetul este de 200 lei.
Configurare cred ca la asta te referi:
Procesor Dual Core 2. 4Ghz E2220
Memory Ram 2Gb
Sistem operare 32 bit

| DaRKiserY explică (pentru KodrutZ):

Bugetul 200 lei
Procesor Dual Core 2. 4Ghz E2220
Memory RAm 2GB
System operare 32 bit