| Justme2001 a întrebat:

Am o intrebare si as vrea cas a ma ajutati si pe mine.
Am un sistem audio( boxe, statie ) eu vreau ca sa pun si niste casti la calculator, deoarece nu vreau ca tata sa auda tot ceea ce vorbesc eu pe skype cu prietenii. Cum reusesc ca sa conectez si castiile.
P.S castile sunt noi cumparate.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Ryuunosuke a răspuns:

Păi vezi mai întâi dacă ai pe unitate 2 "găuri" una verde şi una roz şi acolo pui alea de la căşti, numai că poaţi să le ai în spate şi în loc să pui acolo boxele pui căştile.

| Justme2001 explică (pentru Ryuunosuke):

Pai da dar chestia este ca nu vrea tata ca sa scot boxele ca dupa face urat... :\

| Ryuunosuke a răspuns (pentru Justme2001):

Nu ştiu, la staţie nu sunt nişte "găuri" unde poţi băga alea de la căşti?

| Justme2001 explică (pentru Ryuunosuke):

Da sunt, dar tata a spus ca cele de la statie sunt mufe jack si cele de la casti sunt stereo. Acuma nu stiu sa le diferentiez, m-am uitat si pe net si tot nu-mi dau seama cum sa le diferentiez. Totusi, cred ca s-ar potrivi in acele ''gauri'', dar dacaii zic la tata ca sa incercam si chestii incepem sa ne contrazicem si dupa sa ne certam si chestii de care n-am chef. Oricum, mersi. Funda.