| Aoah a întrebat:

Buna. Am o problema la laptop, pornește dar ecranul este negru. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Majoritatea laptop-urilor au un buton care dezactiveaza ecranul(la mine este F9 de exemplu). Consulta manualul pentru a verifica daca tu ai asa ceva.

O alta posibilitate ar fi ca backlight-ul ecranului sa se fi ars. Poate fi schimbat in service.

Daca luminezi ecranul cu o lanterna ar trebui sa vezi slab imaginea daca problema e una din cele doua descrise mai sus.

3 răspunsuri:
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

In primul rand conecteaza-l la un tv/monitor si vezi daca iti afiseaza pe el ceva.

| PesAdrianYT a răspuns:

Acum eu nu stiu ce sa zic dar daca ti-as da un sfat ar trebui sa nu te zgarcesti sa sa consulti un specialist de maxim 500 or mai scump pentru ca aia la 50 de lei nu au pus in viata lor pe piese scumpe

| alexxukk a răspuns:

Ar trebui sa ii schimbi displayul