| SwagSwag a întrebat:

Buna am un telefon Samsung star 2 si acum cateva zile mi-am activat o optiune cu 7 euro cu internet de 300mb si nu merge am bagat cartela intr-un alt telefon care a mai avut internet si merhe.ce trebuie sa activez pentru a merge si in telefonul meu? si inca ceva tot la tel nu stiu unde am apasat si daca vreau sa scriu trebuie sa intorc telul pot sa scriu si daca nu il intorc dar trebuie sa "desenez"literele ce trebuie sa fac sa isi revina?

Răspuns Câştigător
| DIIMIIM a răspuns:

Trebuie facute configurarile la internet, acestea difera in functie de telefon adica configurarea de la telefonul pe care iti mergea netu va fi siferita fata de configurarea de la telefonul pe care nu avea net, cauta pe site-ul oficial Orange la optiunea internet gasesti pe acolo tot ceti trebuie