| capsunik16 a întrebat:

astazi mi-am instalat Google Chrome, browseru meu anterior era Mozila Fireflox, dupa ce am instalat noul browsers, l-am sters pe cel vechi [mozila] definitiv din computer. Apoi mai tarziu, pe messenger am primit un link de pe youtube, l-am deschis, dar inloc de noul browser [ chrome] linkul s-a deschis pe Microsoft Internet Explorer 7. Cum pot face ca toate linkurile sa mi se deschida pe Google Chrome, actualul browser? Funda! Multumesc.

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Stabileste Google Chrome ca browser implicit!

SETARE Google Chrome CA BROWSER DEFAULT (IMPLICIT) Daca ai winows XP intra in Satrt> Control Panel > Add or Remove Programs> dai la Set Program Access and Defaults > apesi pe custom> Chose a default web browser> si selectezi Google Chrome, dupa care dai ok!
Daca ai windows Vista & 7 intra in Start\All Programs\Default Programs\Set your default programs.In fereastra din stanga dai click pe Google Chrome si apoi in fereastra din dreapta apesi pe Set this program as default, dupa care click pe OK.
Acum toate linkurile se vor deshide cu Google Chrome. Succes!