| PetrusEmanuelMihai a întrebat:

Buna ce inseamna Repack am vazut la GTA 5 ca este la un moment dat ca iti cere FileGirlsRepack ce e aia?

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Un repack este pachetul de instalare deja crackat de un grup si aplicati niste algoritmi ultra-intensivi de compresie pentru ca un fisier de o dimensiune gargantuana sa poata fi descarcat si de persoanele cu o conexiune foarte slaba la internet, deci un repack este un joc foarte compresat, dar nu crackat de cel care a facut repackul.
Din cate-mi amintesc, dimensiunea medie a GTA5 este de 120GB pentru versiunile mai noi, repackul ar veni undeva la 90GB.
De altfel, nu recomand repackurile pentru ca insasi algoritmul de decompresie este foarte intensiv si pe HDD/SSD si-i cam va lua din durata de viata.
https://unleashyourlaptop.wordpress.com/......ked-games/