| SonicTheHedgehog a întrebat:

Credeti ca acest pc este bun pentru gaming? http://www.cel.ro/......gb-ddr3-l/ Dau funda pentru cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti un GTX ca placa video.Un GTX 750 macar, e ieftin si bun. GT deja sunt istorie. cat despre procesor daca nu ai bani pentru in quad core de la Intel ia-ti unu de la AMD sau un FX- 6000 cu 6 nuclee, e ieftin si bun. in ziua de azi mai toate jocurile cer quad core daca vrei sa ai o experienta calumea.

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

NU, nu este bun! Jocurile noi nu vor merge sau chiar de vor merge, vor merge cu lag...

| Zazutuu a răspuns:

Deci chiar nu iti recomand sistemul asta. Daca iti faci un upgrade iti faci unul care sa te tina.In primul rand iti faci unitatea pe componente si daca cheltui in jur de 2500 RON iti faci o unitate buna de gaming.

| Piscanu_Andrei_1996 a răspuns:

Da este daca ai gasi cu aceias placa video cu un procesor i5 ar fi foarte bun (parerea mea)

| Piscanu_Andrei_1996 a răspuns:

Iti recomand i5 o placa video gtx 1 gb 2 8 gb de ram 1tb si windows 7 mise pare cel mai bun