| boomboom42 a întrebat:

De curand mi-am cumparat un nou PC si am o problema la el. Sa va zic intai specificatiile:
Procesor Intel-core i5-7400
Placa video nVidia geforce GTX 1060 6gb
3.0 ghz
8 ram
Am windows 10 pro
Problema la el e ca toate jocurile care mie trebuia sa imi mearga lejer merg in lag (Ex. FarCry 3 cu optiunile pe minim am 20 de fps). Am si instalate driverele de la placa video. Ce as putea sa fac?

5 răspunsuri:
| boomboom42 explică:

Am uitat sa mentionez ca windowsul e pe 64 de bits

| razvan1558 a răspuns:

Salut.
Problema este ca tu folosesti windows 10. Windows 10 nu este conceput pentru jocuri, ci pentru programare.
Iti recomand windows 7 pentru jocuri, iti va merge mult mai bine.

| N0xEterniS a răspuns:

Problema e ca tu probabil ai legat monitorul de placa de baza si nu de placa video laughing Asa am patit si eu, aveam 20 fps la low in Assassin's creed IV, dupa am legat monitorul de placa video si aveam 60 la very high.

| boomboom42 explică (pentru N0xEterniS):

Stii cam ce tip de cablu ar putea fi?

| boomboom42 explică (pentru N0xEterniS):

Am rezolvat, trebuia sa cumpar un cablu DVI. Acum merge totul ok. Multumesc pentru ajutor.