| baiatulbaiatbaietel a întrebat:

Buna dragi utilizatori de TPU.
am o mica problema si va rog sa ma ajutati deoarece sunt incepator.
mi am achizitionat zilele astea un pc desktop,dar am uitat ca desktopurile in general nu au wi fi pe ele,asa ca imi trebuie cablu.
m-am uitat in spate,dar nu are cablu de fibra optica, are din ala ceva mai vechi, clasic as putea sa spun.
eu in casa am tras doar cablu optic din asta nou de 1000 mbs.
as putea sa imi iau un cablu de internet cu doua capete identice, unul sa l bag in router in portul special si unul in pc?
asa as avea internet?
sau trebuie sa imi iau un adaptor din ala cu antene la spate?
va multumesc anticipat.

1 răspuns:
| xXVranceaXx a răspuns:

Raspunsul este foarte usor! Cica: unul sa l bag in router in portul special si unul in pc?
Sigur ca da! (^u^)