| oana1314 a întrebat:

Buna,prieteni cum as putea sa imi fac server pe minecraft pentru a juca in doi? Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| Robert_Motrea_1982 a răspuns:

Pentru a juca minecraft (lan) 2-3 playeri necesita modem care isi schimba IP-ul..intri in Stard/Run/Cmd si scrii acolo Ipconfig si iei "ip adress-ul" te duci in minecraft si dai deschidere in lan cu harta ta si iti va aparea ceva gen 0.0.0.0love struckxxx acel (xxxx) va fi copiat odata cu ip adress si va arata ceva gen 192.168.1.2love struckxxx sau daca nu merge asa
Folosesti hamachi : il descarci, il pornesti creezi un server nou i dai nume si parola, i spui partenerului sa intre pe server dand "join existing network"sau ceva de genul scrie network id-ul ales de tine si parola apoi tu deschizi in lan din minecraft si el copiaza ip-ul de pe hamachi+ultimele patru numere de la sfarsit si i le dai lui sa scrie in conecteaza-te direct ATENTIE! da in conecteaza-te direct scrie ip-ul si atat. Funda?