| Alexandru390 a întrebat:

Bună TPU!
Am ales un gamepad de pe site-ul Altex și vreau să știu dacă e potrivit la banii pe care ii am eu. Gamepadul este myria și știu că unele produse de la myria nu sunt prea bune dar poate mă mulțumesc că recenziile erau foarte pozitive. În primul rând vreau sa știu ce trebuie să îi fac înainte să mă joc? Adică doar îl conectez și gata? Îmi arată și semnele, butoanele gamepadului în joc? Trebuie să instalez ceva drivere?
În al doilea rând, ce sunt d-imput și x-imput?

Dacă știți alte console mai bune sub 50 de lei îmi puteți spune.

Gamepadul
https://altex.ro/gamepad-myria-my7401-pc-negru/cpd/GAMMY 7401/

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

La ce buget ai greu de recomandat altceva. Da merge plug and play, dar daca il folosesti pe pc e bine sa instalezi si drivere. D-iput si X-input e modul in care sunt transmise comenzile de la controller la dispozitivul conectat. Daca te joci pe PC majoritatea jocurilor sunt optimizate pentru xbox si trebuie sa fie pe X-input