| N0C0m3nt a întrebat:

Am cumparat de curand un laptop vaio si este ff bun, rapid, are 4 gb ram si vroiam sa imi fac un server de metin2 privat cu hamachi / fara nu conteaza.
Treaba este ca eu nu ma prea pricep la asta aproape deloc si caut pe cineva de incredere care sa ma ajute sa facem server de metin2, bineinteles ca v-a abia GA sau GM ce doreste.
In primul rand doresc sa stiu cati gb ram sunt necesari pentru un metin privat.
In al 2-lea rand doresc id de messenger celui cu care voi lucra la server sau celor happy.
Doresc sa facem o treaba buna, un server bun care sa ne aduca playeri, un site primitor si altele.
Astept oameni cu adevarat seriosi. SI desigur ca ii voi rasplati : cu GM/GA, SGM/SGA etc... + o FUNDA DIN TOATA INIMA :X.
Va rog mult daca stiti si ati mai facut acest lucru sa ma ajutati happy

1 răspuns:
| Daniels23 a răspuns:

Daca vrei sa ai jucatori,sa nu ai lag, sa nu ai probleme cu internetul, cumpara de la o firma de hosting specializata, care e disponibila sa hosteze server pentru Metin2, deoarece daca hostezi prin Windows,o sa ai lag si daca nu ai net-ul bun, cu siguranta, serverul iti va pica odata la o ora, doua, depinde de provider.