| MrQwizy a întrebat:

Am cumparat un laptop nou cu componentele:Intel Core i3-8130U 2.2GHz Turbo Boost to 3.4 GHz; NVIDIA GeForce MX130 whit 2GB VRAM; 4GB DDR4; 1TP.As vrea sa stiu daca poate rula Fortnite, in cate fps si daca nu merge care este problema si cum o pot repara
PS:Multumesc!

2 răspunsuri:
| kokoshelukubarbă a răspuns:

Placa aia video e cam slabă și m-ar face să am mici dubii, nici procesorul nu e chiar minunat pentru jocui, dar cum Fortnite e un joc cam slăbuț ca și grafici (și nu numai, dar hei, merge și pe telefon) aș zice că măcar pe setări low îți merge ok.

| IonIliescu223 a răspuns:

Ruleaza lejer, 60 de fps. Un laptop nu este o varianta buna pentru gaming, totusi.