| Cosminelu666 a întrebat:

am un procesor: Intel® Core™ i5-2400 Processor 3. 10GHz 3.10GHz
RAM :4Gb
Plava video:Intel HD Grapihcs (integrata) si imi arata asta la placa video...
-Total available Graphic Memory : 1696 MB
Dedicated video Memory:64 MB
System Video Memory: 0 MB
Shared System Memory: 1632 MB
Si ma gandesc sa schimb placa video sa imi cumpar una dedicata de 2GB, oare cu cat imi va rula CS-GOul dupa ce schimb? Acum imi ruleaza cu 70-80 fps la low. Ma gandesc sa imi cumpar o Placa video Gainward nVidia GeForce GT 730, 2048MB, DDR3, 128bit, HDMI, DVI, VGA. Dar as dori sa stiu daca ma va ajuta, oare imi vor creste fps-urile?

1 răspuns:
| CPAElites a răspuns:

Acel GT 730 e mai slab decat integrata din procesor!
Ce buget ai?