| larybublegumm a întrebat:

as avea nevoie sa imi recomandati o sursa care sa duca urmatorul sistem:
1)Placa de baza ASRock N68-GS3 UCC
2) procesor; amd athlon x2 4450e
3)Placa video Asus GeForce GT 630 2GB DDR3 128-bit
4) 4 gb ddr3

Răspuns Câştigător
2 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Salontanul nu stie ce vorbeste. o sursa sirtec de 400W e suficienta pentru ce ai tu. daca e sa aduni puterea componentelor tale nu treci de 200W.
http://www.pcgarage.ro/surse/sirtec-high-power/element-400w/

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia-ti o sursa de peste 600 W. Procesoarele AMD sunt mari consumatoare si mai este si placa video puternica care necesita o racire buna.