| DauFinPreaDivin a întrebat:

Ce setari trebuie sa fac ca sa nu imi mai explodeze creeperi in minecraft? Va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| WyndFTW a răspuns:

In primul rand..nu asculta de fanboyu asta. poti scrie
/gamerule mobGriefing false
insa asta doar impiedica mobi in general sa distruga blocuri. Sau. poti lua mods care chiar pot scoate creeperi din joc.

1 răspuns:
| AlexandruVipera a răspuns:

Nu exista setari...Dar incearca asa : lovestei si departeazate de ei si tot asa iti asigur ca nu vor mai exploda iar daca explodeaza cauta pe blogul lui IHATEPINK el e cel mai bun in tot minecraftul