| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi poate spune si mie ce inseamna sa ai STEAM sau NON STEAM in Counter Strike?

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

STEAMUL este un fel de program, in care ai instalat tot felul de jocuri nu numai counter strike ci si bf3, tf2 ...si multe altele
Daca ai Counter-Strike Steam asta inseamna ca ai cumparat jocul original care costa 10 eur (css, csgo, cs1.6)....si cand scrii in consola status in fata numelui tau apare un "ip" gen : STEAM:0:1love struckxxxxxx... si te poti conecta pe servere care cer steam, pe servere PGL, ESL si nu numai

Non-Steam ..asta inseamna ca ai jocul downloadat de pe internet si nu este original, te poti juca pe servere publice dar nu si pe cele care cer STEAM, iar atunci cand scrii in consola status in fata numelui tau apare VALVE_ID_LAN