| Andrei900Boss a întrebat:

Buna TPU.

Cum pot seta Diretx gta 5 Diretx 10 l-am setat pe 11 sau 11.1 si imi da eroare. Cum il setez din folder unde e gta 5 sau cum?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

DirectX este o componenta esentiala a sistemului Windows, care gestioneaza trensferurile de video si sunet.
La jocuri (si la alte programe) conteaza foarte mult ce versiune este folosita, ultimele versiuni avand mai multe capabilitati si implicit functionarea mai buna.
Cauta System Information sau DirectX, undeva gasesti ce versiune este instalata.