| Dhdhhdhfhfh a întrebat:

Buna TPU, daca cumpar un joc pe origin de pe eneba.com dar acel joc pe care vreau sa-l cumpar a fost sters de pe origin si daca il cumpar de pe eneba.com si il activez pe origin nu va fi activat sau?

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

A fost sters din contul tau de origin sau aplicatia Origin nu mai detine acel joc?
Deci daca aplicatia origin are jocul care vrei sa-l cumperi atunci se va activa indiferent de unde il cumperi! Va trebui sa-l activezi manual in origin... Daca origin nu detine acel joc atunci NU il vei putea juca pe origin! Degeaba scrie in magazinul respectiv ca e pentru origin, ca nu il vei putea juca, DAR trebuie sa-ti spun ca inca nu am auzit de asa ceva, sa nu poti juca ceva vandut ca pentru origin...