| Costy_Regele_1991 a întrebat:

De Paşte aş vrea să-mi achiziționez un calculator.Dar nu-l vreau neapărat nou.Mă puteți ajuta cu nişte specificații bune? Vreau să ruleze bine Minecraft şi DeadbyDaylight şi aş vrea să fie până în 15-20 de milioane.Cine se pricepe, să lase comentariu mai jos, iar cel mai bun va primi fundă!

Răspuns Câştigător
| Frogger_Pepe_1997 a răspuns:

-Pentru minecraft iti trebuie procesor bun si memorie ram.
Un i5 4460 undeva la 3.20 ghz ar fi foarte bun, si sh e destul de ieftin.
Cand vine vorba de ram, nu merge mai jos de 8gb, din nou, 8gb ram mai ales sh e super ieftin.

-Pentru Dead by Deadlight o sa iti trebuiasca si o placa video mai ok
Un RX 460 la 4gb VRAM este probabil cea mai buna placa video din categoria ei de pret.

Poti sa cauti specificatiile astea in pc-uri deja construite sau sa il faci tu pe piese, oricum, te sfatuiesc sa intri pe un site gen eMAG sau pc garage si sa vorbesti cu un specialist, sa ii zici bugetul tau si ce vrei sa faci cu el si sigur te rezolva ei. Ce am scris eu aici e orientativ (si poate putin overkill).