| ema_7550 a întrebat:

Help! se apropie spectacolul de stafeta si suntem in pana de idei...anul trecut s-au dat diplome pentru diferite ticuri ale profilor sau elevii si-au exprimat nemultumirile intr-un spectacol funny imitand o sala de judecata... ceva de genu am vrea si noi dar sa fie in acelasi tp cv nou.ma puteti ajuta? multumesc!

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Noi, la finalul liceului, am dat diplome haioase si ironice profilor (cam nasol, daca nu sunt autoironici si nu v-au incheiat mediile), iar celor de-a 9a, le-am dat un acvariu cu pestisori de care sa aiba grija si un sul de papirus pe care a scris fiecare cate un sfat. Dar nu prostii despre cum sa reusesti in viata (le impuie profii capul destul cu astea), ci trucuri, gen: vezi ca profu X vorbeste precipitat; nu sta in prima banca!

1 răspuns:
| AllenTJ a răspuns:

Trebuie sa aveti si voi ceva ideei, vreti totul mura'n gura?
Munciti si voi, si datil din inima, nu pentru fatada, ce dracu va invata la scoala?!