| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am făcut server de minecraft 1.7.9 cu hamachi și când intru în server zice : Failed to connect to the server
Failed to login:Invalid session (Try restarting your game)
Ce trebuie să fac?
Fundă+vot.

1 răspuns:
| TEOn00b a răspuns:

Simplu, dezinstalezi hamachi...e o porcarie de program pentru minecraft (dar pentru alte jocuri, chiar e bunicel, dar mai mult folosesc tunngle). Daca vrei server bun, tot ce trebuie sa faci e sa faci un port forward (gasesti multe tutoriale pe net) si sa le dai celor care vor sa joace cu tine IP-ul tau (cel extern)