| andreicns5 a întrebat:

BUNA TPU mi-am tas gta sana andres si vreau samp si l-am istalat si gtau merge da nu stiu cum sa fac server nu-s tiu zice favorit si numai stiu asutatima dau funda:d

Răspuns Câştigător
| NesSquick a răspuns:

Un tutorial simplu pentru cei care doresc să facă un simplu server de SA-MP.

Să începem...

1. Download

Primul pas este să mergeţi doar la http://sa-mp.com/download.php şi descărca Windows (sau Linux), server de fişiere.

2. Extract

Când descărcaţi fişierele le axtract oriunde doriţi.

3. Server.cfg

Deschideţi dosarul şi ar trebui să găsiţi server.cfg fişier numit pe care le puteţi deschide cu notepad.

rcon_password este parola pe care le puteţi utiliza în joc pentru autentificare ca admin jucători şi lovi cu piciorul.
maxplayers puteţi limita numărul de jucători pentru tot ce-ti place. (maxim este 500)
hostname numele de server-ul dvs.
site-ul weburl de nimic din ceea ce vrei de fapt.

Pentru a lansa serverul la care pur şi simplu deschide mămăligă-server.bat fişier şi dacă dumneavoastră de internet este destul de bun ar trebui să apară pe lista de servere.

5. Suplimentare

Dacă doriţi unele informaţii suplimentare, gamemodes, filescripts şi aşa mai departe... Du-te la SA-mp.forum.com

Acesta este sfârşitul de tutorial. Pentru a face un server simplu nu este aşa de greu, dar pentru a face original, thats bine altceva...