| Alexandru390 a întrebat:

Bună TPU!
Nu știu dacă veți găsi sau știți vreun răspuns pentru întrebatea mea dar sper să fie măcar unul. Deci, de curând s-a lansat jocul sky : children of the Light pe Android. L-am instalat și se mișcă foarte bine dar are o rezoluție foarte scăzută. Nu știu de ce. Are o grafică superbă dar din cauza rezoluții scăzute degeaba mă joc eu chiar dacă am 30 fps ( atât e maximul). Știți vreo soluție să măresc rezoluția că în setări nu este sau îmi puteți spune cum să îl instalez pe PC? Am placă Nvidia și sunt sigur că va rula și se va vedea foarte bine dar nu merge. Am instalat Bluestacks dar când întru pe magazin play să îi instalez nu pot, spune că nu e compatibil cu device-ul meu. Am făcut niște modificări după, în setări dar nu s-a schimbat nimic. Apoi am instalat MEmu dar nu îl găsesc pe google play. Poate nici aici nu e compatibil. Cum pot face device-ul meu să fie compatibil sau de unde l-aș putea instala?
Vă rog ajutați-mă. Oricum vă recomand jocul dar ajutați-mă.

Această întrebare a fost repostata

2 răspunsuri:
| EricCristian20 a răspuns:

Buna! Daca nu are in setari inseamna ca asa este facut jocu pe acea rezolutie dar poti incerca sa descarca si pe PC cu ajutorul programului Nox.
Sper ca te-am ajutat!

| Alexandru390 explică (pentru EricCristian20):

M-am uitat pe YouTube la alte telefoane cum merge și se vede mai bine în plus în setări nu are nimic legat de rezoluție. O să încerc cu Nox să văd dacă reușesc.