| DeathrunWizKhalifa a întrebat:

Sunt jucator de cs 1.6 modul deathrun. Si stiu ca este foarte important FPS-ul (pentru a prinde speed mai rapid) si cum sunt intr-o cautare de un PC nou, asi fii interesat sa-mi spuneti niste componente ( Placa video, processor, etc ). Va multumesc happy

1 răspuns:
| NoNameInAction a răspuns:

Iti dau vreo 8 componente pentru un pc de gammer numai ca in total vor costa in jur de 5000 de lei noi.
1.harddisk: HDD WD Caviar Blue 1TB SATA3 64MB 7200RPM
2.Kit memorie: Corsair 2x4GB DDR3 1866MHz Vengeance rev A
3.placa de baza: Motherboard Gigabyte H77-DS3H Socket 1155
4.placa video: Graphics Card Gigabyte AMD Radeon HD7950 3GB DDR5 384bit PCIe
5.procesor: Processor Intel Core i5-3470 IvyBridge 3.2 GHz Socket 1155 box
6.solid state disk: SSD Intel 330 Series 120GB SATA3 MLC
7.dvd writer: DVD-Writer Asus DRW-24B5ST Bulk
8.sursa: Modular Source Inter-Tech Combat Power CPM 650W. Sper ca te-am ajutat. O dimineata placuta!